Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie patří k často  používaným exteriérovým stínícím prvkům. Jejich největší předností je shopnost plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycovat přímé sluneční záření a chránit před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzie do exteriéru se nejlépe ovlivní klima uvnitř místnosti. Zejména u moderních prosklených administrativních budov je možné použitím venkovních žaluzií snížit investiční a provozní náklady na vzduchotechniku a klimatizaci až o desítky procent. Podle tvaru lamely se rozlišuji tři základní druhy a to C 80, Z 90 nebo Z 70 a F 80. Za zmínku stojí především typ F 80, což je vlastně varianta typu C 80, ale bez zapertlování okraje lamely. Výhodu tohoto řešení je velmi malý paket stažené žaluzie.

Žaluzie mohou být ovládány klikou, nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení s možností napojení na povětrnostní čidlo, které automaticky reguluje naklopení lamel žaluzie v závislosti na intenzitě slunečního záření a zároveň hlídá rychlost větr a chrání tak žaluzie před poškozením.  Jinou možností je ovládat žaluzie pouze lokálně spínačem umístěným např. hned vedle okna nebo ovládáním dálkovým. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle žaluzie doplněny krycími plechy pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií. Je samozřejmě možné paket žaluzie  ukrýt o fasády.

Používají se k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů. Dále jsou vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.

Novinky

ZIMNÍ SLEVY 2019 25% NA GARÁŽOVÁ VRATA HÖRMANN

ZIMNÍ SLEVY NA GARÁŽOVÁ VRATA 2019. Sleva 25% na garážová sekční vrata Hörmann. Při využití této akce je tak p...

více...

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 % SLEVA NA PŘEDOKENNÍ ROLETY

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 %. Využijte SLEVOVOVOU AKCI  na dodávku předokenních rolet do novostaveb, do překladů HELUZ i pr...

více...