Roletové překlady

Jednoduché stavební prvky z tvrzeného polystyrenu, s možností realizace i těch nejsložitějších kombibaci, to jsou roletové překlady ROKA THERM. Jsou moderním stavebním prvkem pro instalaci rolet do překladů novostaveb. Schránka  je uložena při stavbě přímo do překladu.  Výhoda tohoto řešení je jednozančná. Plná integrace roletového systému do stavby a z toho plynoucí vynikající estetický dojem. Prostě vše je schováno, nic není vidět.

Roletové překlady ROKA RUBO. Roletové překladové schránky je možné použít nejen pro okna pravoúhlých tvarů, ale také pro okna oblouková.  Zde platí to samé, co pro překladové schránky ROKA THERM. Dokonalý design, kdy pohledově není nic vidět, vše je integrováno v překladu, dokonalé zpracování výrobku za použití CNC strojů, prvotřídní tepelně technické vlastnosti. Možné je realizovat jak oblouková tak segmentová okna.

Neméně důležitým, ale o to zásadnějším prvkem konstrukce těchto systému jsou jejich tepelně izolační vlastnosti. Schránka je celá z polystyrenu třídy EPS 250. Vynikající tepelná izolace a přerušení tepelných mostů odpovídá současným technickým požadavkům na tepelnou ochranu budov. Toho je dosaženo vnitřně uzavřenou schránkou.  Montáž a případné servisní zásahy probíhají z exteriéru. Už žádné promrzání konstrukcí překladových shránek a následná kondenzace vodní páry v spojích revizních klapek se všemi negativními důsledky.

Vestavba schránky je jednoduchá. Je možné ji instalovat do všech zdících systémů, tedy jak do plynosilikátového tak i do cihelného zdiva nebo do železobetonových konstrukcí. Realizovali se i dodávky do montovaných staveb. Vzhledem k tomu, že jsou schránky z polystyrenu, jsou lehké a při práci s nimi není třeba žádné speciální mechanizace. To snižuje náklady na stavbu za pronájem manipulační techniky a za práci. Vše je schopen, s trochou nadsázky, zvládnout  jeden pracovník pouze s metrem a vodováhou.

Plnou integrací roletové překladové schránky do překladu se také významě svyšuje bezpečnost roletového systému. Prostě roletu není odkud vypáčit.

Další výhodou roletových přakladových schránek ROKA THERM je jejich velký navíjecí prostor pro roletu. Kromě standardní velikosti lamely s krycí výškou 39 mm je možno do nich navíjet i lamely s krycí výškou 45, 52 nebo dokonce 55 mm. Tyto lamely jsou nejen elegantní, ale díky své vyšší pevnosti a odolnosti proti zatížení větrem umožňují realizovat rolety v jednom kuse např přes velká francouzská okna až do šířky 400 cm.

 

Rolety v překladových schránkách je možné ovládat ručně, popruhem šířky 22 mm s navijákem integrovaným přímo do zdi. Pro tento případ se dodávají podomítkové kazety, které se zazdívají již v průběhu hrubé stavby. A nebo je rolety možné ovládat komfortně, elektrickým pohonem s řadou možností ovládání od nejjednoduššího spínače, přes centrální ovládání s programovatelným časovým spínačem až po dálkové ovládání.

Základní technická data roletových překladů ROKA THERM

Novinky

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 % SLEVA NA PŘEDOKENNÍ ROLETY

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 %. Využijte SLEVOVOVOU AKCI  na dodávku předokenních rolet do novostaveb, do překladů HELUZ i pr...

více...

ZIMNÍ SLEVY 2019 25% NA GARÁŽOVÁ VRATA HÖRMANN

ZIMNÍ SLEVY NA GARÁŽOVÁ VRATA 2019. Sleva 25% na garážová sekční vrata Hörmann. Při využití této akce je tak p...

více...