Předokenní rolety

Venkovní, nebo také předokenní rolety si díky své mnohostranosti získavají stále větší oblibu jak u rodinných domků, tak i u bytů, rekreačních nebo komerčních objektů. Používají se všude tam, kde je kladen důraz na bezpečnost, nebo se jen chcete vyhnout nepříjemným pohledům z okolí. Je prokázáno, že instalací předokenních rolet prudce klesá riziko vloupání právě okny až o 80%.

Jejich vynikající protisluneční ochrana v letních měsícíh je oceňována mnohými majiteli oken orientovaných na jižní nebo jihozápadní stranu. Účinně snižují prohřívání interiéru a v závislosti na konstrukci objektu dokáží snížit teplotu v interiéru až o několik stupňů. Díky perforacím v zámcích lamel v kombinaci s různou výškou vytažení rolety umožňují dobrou regulaci pronikajícího světla a poskytují příjemné prostředí jak obyvatelům, tak třeba i pokojovým květinám.

Další oceňovanou vlastností předokenní rolety jsou jejich tepelně izolační vlastnosti, kdy dokáží snížit úniky tepla přes okno až o desítky procent v závislosti na typu okna. Nezanedbatelná je také jejich schopnost utlumit hluk přicházející z okolí až o několik dB a ochránit okna všech typů před něpříznivými povětrnostními vlivy.

Důležitým prvkem v konstrukci předokenních rolet je způsob jejich ovládání.  Je možné si vybrat z několika variant ovládání. Asi nejjednoduší způsob ovládání je ruční a to popruhem nebo šnůrou, popřípadě klikou. Dalším možností je zvolit elektrický pohon. Ovládání elektrického pohonu je pak možno zvolit lokální, spínačem umístěným zpravidla hned vedle okna nebo centrální, kde je možno každou roletu ovládat individuelně a zároveň centrálně z jednoho místa např. programovatelnými spínacími hodinami s řadou funkcí. Velkou oblibu si v posledních letech získalo ovládání dálkové, kde stačí roletu připojit k napětí a veškeré povely se roletám dostávají radiovým signálem. Je také možné jednotlivé způsoby ovládání mezi sebou kombinovat. To znamená, že je možno rolety ovládat jak spínačem na zdi, tak zároveň dálkovým ovladačem.

Rozeznáváme několik základních typů rolet podle způsobu instalace. Asi nejuniverzálnějším typem intalace je takzvaná dodatečná montáž předokeních rolet. Roleta se jednoduše namontuje přímo na rám okna nebo na fasádu. Na výběr je několik tvarů schránky od standardní s úkosem 45° přes schránky čtvrkulaté až po schránky půlkulaté.

Dalším oblíbeným způsobem je podomítková montáž, kde je možné navíjecí schránku schovat do fasády. Tento typ se často používá při nové výstavbě, ale oblíbený je i u rekonstrukcí.

Pro novou výstavbu jak rodinných, tak i bytových nebo komerčních domů je pak určena tzv. nadokenní montáž do překladových schránek. Na výběr jsou překladové schránky Roka Therm RG nebo Heluz. Při tomto způsobu instalace je navíjecí schránka a vodící lišta schována pod omítkou a nechá vyniknout barevnému provedení oke.

Pro výrobu rolet používáme jen ty nejkvalitnější komponenty, které pečlivě vybíráme u výrobců ze zemí EU. Důraz je kladem kromě kvality také na cenovou dostupnost a logistiku dodavatele komponentů, abychom vám mohli nabídnout výrobek v prvotřídní kvalitě, v krátkém termínu a za víc než příznivou cenu.

Novinky

ZIMNÍ SLEVY 2019 25% NA GARÁŽOVÁ VRATA HÖRMANN

ZIMNÍ SLEVY NA GARÁŽOVÁ VRATA 2019. Sleva 25% na garážová sekční vrata Hörmann. Při využití této akce je tak p...

více...

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 % SLEVA NA PŘEDOKENNÍ ROLETY

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 %. Využijte SLEVOVOVOU AKCI  na dodávku předokenních rolet do novostaveb, do překladů HELUZ i pr...

více...