Markýza IDEAL

Polokazetová markýza IDEAL je svým vzhledem určena k zastínění teras, balkónů v soukromé sféře, zároveň lze tuto markýzu použít i pro zastínění objektů. Optimální pevnost a stabilita hliníkové konstrukce je dosažena integrovanou stříškou, tzv. polokazetou. Při stažené markýze zabezpečuje stříška ochranu látky a mechaniky od venkovních nečistot. Systém konzol umožňuje jednoduchou a časově nenáročnou montáž IDEAL markýzy na stěnu nebo na strop.

Na větší rozměry je určena varianta IDEAL PLUS, Touto markýzou je možno zastínit plochu až 21 m2.  Výsuv je možný až do vzdálenosti 350 cm při šířce 600 cm. Umožňují to zesílená kloubová ramena s tažnou pružinou a dvojitými nerezovými lany s ochraným krytem přesstřední kloub. Integrovaná ochraná stříška tedy polokazeta zvyšuje tuhost celé konstrukce a chrání látku a konstrukci markýzy před usazováním nečistot.

Základním typem ovládání je manuální vysouvání látky klikou. Pro větší uživatelský komfort a nebo pro jejich velikost se však často používá pohon elektrický. Ovládání je pak možno zvolit nástěnným spínačem a nebo použít rádiový pohon s integrovaným přijímačem a ovládání zvolit dálkové.  Žádaným doplňkem dnes bývá i větrné nebo otřesové čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození. Clona může být opatřena i sluneční nebo časovou automatikou.

Základní technická data markýzy IDEAL

Novinky

ZIMNÍ SLEVY 2019 25% NA GARÁŽOVÁ VRATA HÖRMANN

ZIMNÍ SLEVY NA GARÁŽOVÁ VRATA 2019. Sleva 25% na garážová sekční vrata Hörmann. Při využití této akce je tak p...

více...

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 % SLEVA NA PŘEDOKENNÍ ROLETY

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 %. Využijte SLEVOVOVOU AKCI  na dodávku předokenních rolet do novostaveb, do překladů HELUZ i pr...

více...