Posuvné kolejnicové

Posuvné brány po kolejnici jsou konstruovány na principu pohybu vratového křídla pomocí vodících kladek a kolejnic. Kolejnice je zpravidla zabetonována základu a nebo je k tomuto základu přišroubována.  Rám je opatřen kolečky, které pak bránu po této kolejnici vezou. Všechny další komponenty jsou téměř stejné jako při konstrukci brány nesené, tedy elektrický pohon včetně veškerého ovládacího a bezpečnostního příslušenství.

Předností tohoto způsobu vedení brány proti bráně nesené je absence třetinového vynesení nutného k umístění podvozků. K zasunutí brány je potřeba téměř stejná vzdálenost, jako je šíře světlého průjezdu brány.

Rám brány se nejčastěji vyrábí z ocelových jeklů a to bez výplně nebo s výplní. Povrchově se upravují nejčastěji žárovým zinkováním, ale dodávají se také bez povrchové úpravy nebo jen se základním nátěrem. Je možné je dodat i  lakované. Další možností je bránu svařit z nerezové oceli.

Častým požadavkem investorů je pak sladění dálkového ovládání brány s dálkovým ovládáním vrat. Tuto službu zajišťujeme automaticky při instalaci brány nebo garážových vrat.

Novinky

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 % SLEVA NA PŘEDOKENNÍ ROLETY

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 %. Využijte SLEVOVOVOU AKCI  na dodávku předokenních rolet do novostaveb, do překladů HELUZ i pr...

více...

ZIMNÍ SLEVY 2019 25% NA GARÁŽOVÁ VRATA HÖRMANN

ZIMNÍ SLEVY NA GARÁŽOVÁ VRATA 2019. Sleva 25% na garážová sekční vrata Hörmann. Při využití této akce je tak p...

více...