Křídlové

Křídlové brány se dělí  na jednokřídlé a dvoukřídlé.  Používají se tam, kde nelze kvůli prostoru použít posuvnou bránu. Svým upsořádáním však více ovlivňují využití prostoru okolo jejich osy otáčení. nejčastěji se vyrábějí z ocelových jeklů a to bez výplně nebo s výplní. Povrchově se upravují nejčastěji žárovým zinkováním, ale dodávají se také bez povrchové úpravy nebo jen se základním nátěrem. Je možné je dodat i  lakované. Další možností je bránu svařit z nerezové oceli.

Křídlové brány lze samozřejmě vybavit elektrickými pohony na dálkové ovládání. Pohonů se vyrábí více typů. Nejčastěji se používají tzv.lineární pohony, které se montují přímo na křídlo a sloupek brány a křídlo. Dále je možné dodat pohony zemní, které jsou uloženy pod bránou v základu brány. Jejich výhodou je, že neruší celkový dojem z brány například u kovaných konstrukcí.  Další možností je použít pohony se zahnutým ramenem, které se zpravidla montují na brány s tlustými zděnými sloupky, kde geometrie uložení neumožňuje použití lineárních pohonů.

Každý z těchto pohonů se pak dodává v různých výkonových variantách podle velikosti a hmotnosti křídla, četnosti použití a provozních podmínkách.

Častým požadavkem investorů je pak sladění dálkového ovládání brány s dálkovým ovládáním vrat. Tuto službu zajišťujeme automaticky při instalaci brány nebo garážových vrat.

Novinky

ZIMNÍ SLEVY 2019 25% NA GARÁŽOVÁ VRATA HÖRMANN

ZIMNÍ SLEVY NA GARÁŽOVÁ VRATA 2019. Sleva 25% na garážová sekční vrata Hörmann. Při využití této akce je tak p...

více...

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 % SLEVA NA PŘEDOKENNÍ ROLETY

ZIMNÍ SLEVY 2019 25 %. Využijte SLEVOVOVOU AKCI  na dodávku předokenních rolet do novostaveb, do překladů HELUZ i pr...

více...